środa, 26 lipca 2017

W tym tygodniu45
W tym miesiącu494

Spotkanie z Biskupem P. Grygierem

5 marca 2014 naszą szkolę odwiedził Biskup Piotr Grygier, który jest biskupem pomocniczym Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Podczas spotkania z uczniami i nauczycielami ksiądz biskup odpowiadał na pytania uczniów przekazane mu wcześniej przez księdza Tomasza Walę i katechetę Łukasza Gibałę. Dotyczyły one m. in. sakramentu bierzmowania, do którego przystępują uczniowie klas 3. Od tego roku nie wybierają oni przy tej okazji trzeciego imienia. Ksiądz biskup wyjaśnił to tym, że każdy otrzymał już swojego chrześcijańskiego patrona podczas chrztu.

Konkurs na Dżentelmena Szkoły

Samorząd Uczniowski zorganizował z okazji Walentynek Konkurs na Dżentelmena Szkoły. Na 5. godzinie lekcyjnej wszyscy zebrali się w auli i obserwowali, jak przedstawiciele klas radzili sobie z zadaniami konkursowymi np. Jak oświadczyć się dziewczynie? Jak zaprosić dziewczynę na randkę? Jak opisać wygląd wybranej dziewczyny? Tytuł Dżentelmena Szkoły zdobył Adrian Ryszka z klasy 3a.

Podsumowanie I semestru

Dnia 12 lutego 2014 gościliśmy w naszej szkole euro posłankę z naszego regionu p. Grażynę Staniszewską, która wręczyła pisemne podziękowania dla 6 uczniów naszej szkoły za udział w akcji „Pora dla seniora”. Monika Pietrzak, Anna Smoleń, Beniamin Wolnik, Adam Danel, Krzysztof Gwizdała i Wojciech Wieja przez 3 miesiące raz w tygodniu przychodzili do siedziby Rady Osiedla Wapienica, gdzie przez 2 godziny pomagali w prowadzeniu kursu obsługi komputera dla osób starszych.

Przy tej okazji odczytano również nazwiska uczniów, którzy po I semestrze mogli pochwalić się b. dobrymi wynikami w nauce, lub 100% frekwencją.

Dzień aktywności ruchowej - 7.01.2014

7 I 2014 - DZIEŃ AKTYWNOŚCI RUCHOWEJ W NASZEJ SZKOLE

Pod czujnym okiem naszych nauczycieli w-fu, lidera projektu pani Marii Joniec,

przy wielkim zaangażowaniu „Strażników dobrej formy” oraz życzliwym wsparciu pani Dyrektor –

młodzież spędziła ten dzień zdrowo i na sportowo.

Celem imprezy było propagowanie aktywnego trybu życia. Cała społeczność uczniowska tego dnia uczestniczyła w różnych formach aktywności fizycznej. Był aerobik przy muzyce, biegi, skoki,

różnego typu rozgrywki i zawody. W tych sportowych potyczkach wszyscy byliśmy mistrzami-

wszak chodziło nam nie o medale, lecz o własne zdrowie i dobre samopoczucie.

Szkolny Konkurs Kolęd

W ostatnim dniu przed feriami Bożonarodzeniowymi, 20 grudnia 2013 r., odbył się konkurs kolęd. Każda klasa prezentowała 2 kolędy: jedną tradycyjną i jedną mniej znaną. Wygrała klasa 1c, która zaśpiewała kolędy „Do szopy hej pasterze!” i „Pastuszkowie bracia mili”. Nagrodą było dodatkowe wyjście do kina dla całej klasy.