cke zadania youtube google
mobidziennik

Jesteśmy na facebooku
Facebook-logo

 
niedziela, 20 sierpnia 2017
 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Ciekawe Lekcje

  Pokazy Doświadczeń

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Nowoczesna Sala Gimnastyczna

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Nauka i Zabawa

  Wycieczki Edukacyjne

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Grupa Teatralna

Certyfikat Lepsza Szkoła

 

lepszaszkola

Galeria Zdjęć

Statystyki Odwiedzin

Dzisiaj24
Wczoraj27
W tym tygodniu174
W tym miesiącu395
Wszystkie313056

Sukces naszych informatyków

4 marca 2017, w Zespole Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej, odbył się drugi Informatyczny Puchar Beskidów – zawody jedyne w swoim rodzaju w skali ogólnopolskiej. Do ZSTiH przyjechali uczestnicy z całej Polski, którzy zmagali się o tytułowy puchar w czterech kategoriach konkursowych: programowaniu (szkoły podstawowe i gimnazja), grafice (gimnazja), oraz projekcie informatycznym (szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne). Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczą wysokie wyniki testów (bardzo trudnych) wiedzy oraz burzliwe obrady każdej z komisji.

Naszą szkołę reprezentowali trzej uczniowie: Aleksander Kremer (kl. 1 C), Marcin Krzempek (kl. 1 C) oraz Krystian Nycz (kl. 3 A). Udział w Pucharze okazał się sukcesem dla każdego z naszych uczniów. Marcin i Krystian wystartowali z kategorii grafika komputerowa, a Alek w kategorii programowanie.

Krystian i Alek zajęli III miejsce w swoich kategoriach, a Marcin zdobył wyróżnienie.

 

Gratulujemy wszystkim odniesionego sukcesu!

Zapraszamy do przeczytania podsumowania i relacji z Pucharu na stronach:

http://ipb.e-zstih.edu.pl/podsumowanie-ii-informatycznego-pucharu-beskidow/

http://www.linux.pl/publikacje/konferencje/340-relacja-z-ii-informatycznego-pucharu-beskidow

 

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS I i II

17.03 przypada Dzień Świętego Patryka - irlandzkie święto narodowe i religijne, święto patrona Irlandii – św. Patryka. Z tej okazji dyrekcja oraz nauczyciele języka angielskiego zapraszają uczniów klas I i II do udziału w konkursie wiedzy o Irlandii, który odbędzie się w najbliższą środę tj. 15.03.2017r. Szczegóły na plakatach i u nauczycieli języka angielskiego.

 

Jasełka 2016

Jasełka dla klas I i II odbyły się 20 grudnia 2016. Jasełka były przygotowane przez ks. Adriana Mętla i katechetę Łukasza Gibałę. Szczególne podziękowania dla p. Barbary Beruś-Kluka za gościnny występ :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Narodowe Święto Niepodległości

Z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej. Każda klasa wykonała jeden utwór związany z najnowszą historia Polski. Uczniowie przygotowali odpowiednie do każdej pieśni stroje i oprawę artystyczną. Każda klasa wykazała się dużym zaangażowaniem w swój występ. Pieśni związane były z okresem walki o odzyskanie przez Polskę niepodległości podczas I wojny światowej i Legionami Józefa Piłsudskiego, okresem II wojny światowej oraz walką o suwerenność w czasach PRL.

Tegoroczną edycję konkursu wygrała klasa 3c z piosenką „O mój rozmarynie”. Miejsce drugie zajęła klasa 1c, śpiewając „Jak to na wojence”, a miejsce trzecie klasa 3a z utworem „Ułani”.

 

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Wycieczka do miejsc pracy

8.10.2016r. uczniowie klas trzecich, jak co roku, w ramach doradztwa zawodowego mieli okazję odwiedzić różne zakłady pracy. Pierwszym, który odwiedziliśmy była piekarnia Piecuch znajdująca się przy ulicy Babiogórskiej 69 w Bielsku-Białej. Jest to rodzinna firma z ponad 20-letnią tradycją. Dzięki uprzejmości właściciela pana Stanisława Piecuch oraz pracowników mogliśmy poznać sekrety pracy piekarza i cukiernika, zobaczyć, jak powstaje pieczywo, poznać trud pracy piekarza i spróbować pysznych, świeżych bułeczek i ciastek.

Następnym przystankiem w naszej długiej wędrówce był salon fryzjerskim "Josei". Należy on do pani Marioli Wachowskiej, mamy Kingi Jędrzejko z III c. Pani Mariola opowiedziała nam, jak wygląda założenie własnej firmy, jakie dokumenty należy złożyć w urzędzie i z jakimi kosztami musimy się liczyć otwierając swoją działalność. Dowiedzieliśmy się, że każdy fryzjer powinien przynajmniej raz w roku udać się na szkolenie doskonalące zawód. Odradzała nam technikum fryzjerskie, gdyż w nim nauczymy się mniej niż w szkole zawodowej. Widzieliśmy manekiny, na czym uczą się czesać fryzury praktykanci. Pani pokazała nam, jak prawidłowo trzyma się nożyczki. Mogliśmy spróbować zawinąć włosy na wałki oraz zrobić loki za pomocą prostownicy. Gabryś Kuś z III s odnalazł swoje powołanie i z odwgą nakręcał wałki Julii Łaniak.

Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy, była rodzinna firma rodziców Julki Ziobro i Julki Oksiędzkiej. Wazmet to zakład produkujący   części do samochodów różnych marek. Przewodnik- tata dziewczynek- wprowadził nas na halę produkcyjną, gdzie pracowali robotnicy. Opisywał nam w skrócie rolę poszczególnych maszyn oraz prezentował wytwarzane z  nich elementy. Firma prężnie się rozwija i współpracuje z zakładami z zagranicy. Dowiedzieliśmy się, że osoby chcące podjąć pracę spawacza, tokarza, ślusarza muszą być rzetelne i chętne do roboty, nie mogą się obijać i lekceważyć swoich obowiązków i zasad BHP.

Wycieczka realizująca projekt "Poznajemy trud pracy" pomogła wielu uczniom w wyborze swojego przyszłego zawodu. Panie Jurkiewicz i Oremus były dumne, że trzecioklasiści mogli odnaleźć swoją drogę spełniającą ich talenty i marzenia.