cke zadania youtube google
mobidziennik

Jesteśmy na facebooku
Facebook-logo

 
poniedziałek, 8 marca 2021
 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Ciekawe Lekcje

  Pokazy Doświadczeń

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Nowoczesna Sala Gimnastyczna

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Nauka i Zabawa

  Wycieczki Edukacyjne

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Grupa Teatralna

Obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości

11.11.2017 r. przedstawiciele oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 32 im. Jana III Sobieskiego w Bielsku-Białej pod opieką pani Agnieszki Krywult reprezentowali naszą szkołę w czasie obchodów 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji ojczyzny w kościele św. Maksymiliana Kolbe, skąd uczestnicy przeszli w pochodzie na Cmentarz Wojskowy na Osiedlu Wojska Polskiego. Tam zebrani zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego", został odczytany Apel Poległych, wojsko oddało salwę honorową, zostały złożone wiązanki kwiatów przez przedstawicieli władz samorządowych i wojewódzkich, służb mundurowych, związków kombatanckich, organizacji społecznych, a na koniec odśpiewano „Rotę". Obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się w podniosłej i uroczystej atmosferze.

Konkurs o historii Bielska i Białej

W dniu 26.10.2017 odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Historii Bielska i Białej. Uczniowie, którzy przystąpili do Konkursu, wykazali się rzetelnym przygotowaniem. Najlepszą znajomością historii naszego miasta wykazała się Aleksandra Trębacz z klasy 2a, drugie miejsce zajęła Martyna Salenga również z 2a, na trzecim miejscu uplasował się Michał Popiel z klasy 3s. Uczniowie otrzymają nagrody książkowe. Serdeczne gratulacje

 

Sztafetowe biegi przełajowe

Dnia 10 października 2017 r. na stadionie lekkoatletycznym w Wapienicy odbyły się Mistrzostwa Miasta szkół podstawowych w sztafetowych biegach przełajowych. Naszą szkołę, pod opieką pana Jakuba Chojnackiego i pana Bartłomieja Żuka reprezentowało 12 uczniów z klas 5-6 i 12 uczniów z klas gimnazjalnych. Największym osiągnięciem mogą pochwalić się chłopcy startujący w przedziale wiekowym 2002 - 2004 (tzw. Igrzyska Młodzieży). Sztafeta w której skład weszli: Tobiasz Madej, Piotr Owczorz, Krystian Kiszczak, Kamil Kuśmierczyk, Szymon Chojnacki i Fabian Biegun nie dała szans rywalom zajmując pierwsze miejsce w mieście. Kolejnym znaczącym osiągnięciem był rezultat jaki osiągnęły nasze uczennice, startujące w tej samej kategorii. Po zaciętej walce drużyna w składzie: Wiktoria Tereszczak, Julia Basiura, Oliwia Rzyman, Amalia Lykhotvoryk, Julia Skotnicka i Kinga Zarzecka uplasowała się na najniższym stopniu podium. Wartym odnotowania jest również start naszych uczennic w przedziale wiekowym 2005 i młodsze (tzw. Igrzyska Dzieci). Dziewczyny w składzie: Zuzanna Pawlusiak, Julia Wilk, Dominika Bojda, Maja Dendewicz, Zofia Ochodek i Marta Krzak po dramatycznej i zaciętej walce zajęły czwarte miejsce. Mówi się, że dla sportowca jest to najgorsza lokata, ale zważywszy na bardzo trudne warunki atmosferyczne, dużą liczbę uczestników (16 szkół) i na to, że wszystkie zawodniczki startowały po raz pierwszy w sztafetowych biegach przełajowych (!) należy z uznaniem i szacunkiem spojrzeć na wynik dziewcząt. Słowa uznania i podziękowania należą się tutaj pani Annie Wojtyczce, która wyselekcjonowała i przygotowała drużynę.

Medalistom gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za rywalizację i liczymy na Was w kolejnych zawodach.

 

 

Zbiórka żołędzi i kasztanów

ZBIERAMY ŻOŁĘDZIE I KASZTANY

Wszystkich, którzy lubią zbierać żołędzie i kasztany prosimy, aby zebrane owoce przynosili (osobno żołędzie, osobno kasztany), zważone i podpisane (klasa, nazwisko i imię, liczba kilogramów) na portiernię w budynku B.

Przyłączając się do naszej akcji

pomożesz w dokarmianiu leśnej zwierzyny.

Zbiórka wzorem poprzednich lat jest organizowana we współpracy z Nadleśnictwem Bielsko.

Zbiórka trwa do 16.10.2017

 

Wycieczka do Oświęcimia

2 października 2017 roku uczniowie klas trzecich pojechali na wycieczkę edukacyjną do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Wizyta w autentycznym Miejscu Pamięci jest unikatowym doświadczeniem edukacyjnym. Nie można zrozumieć współczesnego świata bez dogłębnego poznania historii niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz.
Do „Oświęcimia” jedzie się nie tylko po to, by zetknąć się ze śladami przeszłości, zdobyć wiedzę na temat historii obozu i zagłady Żydów oraz poznać i zrozumieć mechanizm zbrodni, jaka miała tam miejsce. Wizyta na terenie byłego obozu może być okazją do zadania sobie pytania o to, jak ja bym się wówczas zachował, jak zachowam się w przyszłości, jeśli stanę przed trudnym wyborem w obliczu zła? Jak powinienem postępować, by to się nie powtórzyło?
Muzeum obejmuje tereny dwóch największych obozów wchodzących w skład kompleksu Auschwitz. Są to: obóz macierzysty Auschwitz I w Oświęcimiu, gdzie znajduje się ekspozycja muzealna oraz obóz Auschwitz II-Birkenau w położonej opodal Brzezince. Birkenau jest utrzymywany jako relikt, rezerwat i miejsce refleksji. Jego obszar wynosi 176 ha i obejmuje teren obozu koncentracyjnego i ośrodka zagłady.