cke zadania youtube google
mobidziennik

Jesteśmy na facebooku
Facebook-logo

 
czwartek, 16 sierpnia 2018
 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Ciekawe Lekcje

  Pokazy Doświadczeń

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Nowoczesna Sala Gimnastyczna

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Nauka i Zabawa

  Wycieczki Edukacyjne

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Grupa Teatralna

Zbiórka żołędzi i kasztanów

ZBIERAMY ŻOŁĘDZIE I KASZTANY

Wszystkich, którzy lubią zbierać żołędzie i kasztany prosimy, aby zebrane owoce przynosili (osobno żołędzie, osobno kasztany), zważone i podpisane (klasa, nazwisko i imię, liczba kilogramów) na portiernię w budynku B.

Przyłączając się do naszej akcji

pomożesz w dokarmianiu leśnej zwierzyny.

Zbiórka wzorem poprzednich lat jest organizowana we współpracy z Nadleśnictwem Bielsko.

Zbiórka trwa do 16.10.2017

 

Wycieczka do Oświęcimia

2 października 2017 roku uczniowie klas trzecich pojechali na wycieczkę edukacyjną do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Wizyta w autentycznym Miejscu Pamięci jest unikatowym doświadczeniem edukacyjnym. Nie można zrozumieć współczesnego świata bez dogłębnego poznania historii niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz.
Do „Oświęcimia” jedzie się nie tylko po to, by zetknąć się ze śladami przeszłości, zdobyć wiedzę na temat historii obozu i zagłady Żydów oraz poznać i zrozumieć mechanizm zbrodni, jaka miała tam miejsce. Wizyta na terenie byłego obozu może być okazją do zadania sobie pytania o to, jak ja bym się wówczas zachował, jak zachowam się w przyszłości, jeśli stanę przed trudnym wyborem w obliczu zła? Jak powinienem postępować, by to się nie powtórzyło?
Muzeum obejmuje tereny dwóch największych obozów wchodzących w skład kompleksu Auschwitz. Są to: obóz macierzysty Auschwitz I w Oświęcimiu, gdzie znajduje się ekspozycja muzealna oraz obóz Auschwitz II-Birkenau w położonej opodal Brzezince. Birkenau jest utrzymywany jako relikt, rezerwat i miejsce refleksji. Jego obszar wynosi 176 ha i obejmuje teren obozu koncentracyjnego i ośrodka zagłady.Pola Nadziei 2018

Nasza szkoła co roku włącza się w akcję "Pola Nadziei". W ramach tej akcji uczniowie biorą udział m.in. w kwestach publicznych zorganizowanych przez Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne. 23 września odbyła się pierwsza, w tym roku szkolnym, zbiórka pieniędzy, w czasie której udało się zebrać kwotę: 1113,80 zł.
Dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom, którzy zaangażowali się w zbiórkę i poświęcili swój wolny czas

Uroczystość pożegnania sztandarów

W dniu 20 września w naszej szkole miała miejsce smutna uroczystość pożegnania Sztandaru Gimnazjum nr 15 im. Jana III Sobieskiego. Jednocześnie Sztandar pożegnała Szkoła Podstawowa nr 32 im. Ludwika Waryńskiego. Obie szkoły tworzą od bieżącego roku szkolnego Szkołę Podstawową nr 32 im. Jana III Sobieskiego. Podczas uroczystości zaprezentowano po raz ostatni oba sztandary połączonych szkół. Pani Lucyna Peterko oraz Pani dyrektor Alicja Procner przedstawiły historię Szkoły Podstawowej nr 32 oraz dzieje sztandaru szkoły. Przeszłość Gimnazjum nr 15 oraz historię nadania sztandaru zaprezentował wicedyrektor pan Krzysztof Grot. Następnie reprezentacje uczniów oraz dyrekcji i nauczycieli obu szkół oddali ostatni hołd swym sztandarom. Podczas uroczystości obecni byli przedstawiciele wszystkich klas nowej szkoły podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych.

Zebrania

Prezentujemy terminy zebrań rodziców:
- klasa I, II i III – środa (13.09.) o godz. 16.30 (budynek A);
- klasa IV i V – wtorek (12.09.) o godz. 16.30 (budynek A);
- klasa VI, VII – wtorek (12.09.) o godz. 16.30 (budynek B);
- klasa II i III gimnazjalne – wtorek (12.09.) o godz. 16.30 (budynek B).

Zapraszamy!