cke zadania youtube google
mobidziennik

Jesteśmy na facebooku
Facebook-logo

 
czwartek, 16 sierpnia 2018
 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Ciekawe Lekcje

  Pokazy Doświadczeń

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Nowoczesna Sala Gimnastyczna

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Nauka i Zabawa

  Wycieczki Edukacyjne

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Grupa Teatralna

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Z okazji nadchodzącego Międzynarodowego Dnia Tolerancji 15 listopada w auli Naszej Szkoły, w budynku A, na 4. lekcji odbyło się przedstawienie „Bajki o łaciatym słoniu”. Uczniowie klasy 2a gimnazjum zaprosili swoich młodszych kolegów z klas drugich i trzecich do obejrzenia pouczającego widowiska, którego głównym przesłaniem było budowanie między ludźmi mostów porozumienia, szacunku i współpracy. W rodzinie Bombalskich przyszedł na świat słoń Bombik. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie to, że Bombik miał na grzbiecie łatę - dużą, czarną, z daleka widoczną plamę. I ta właśnie plama zaważyła na jego życiu - wyśmiewany przez hieny czuł się gorszy od innych zwierząt, nie potrafił zaakceptować swojego wyglądu i bardzo chciałby się pozbyć skazy. Rodzice Bombika, aby pomóc synkowi, wysłali go do ostatniego żyjącego mamuta, Sapiącego Bambidu. Bambidu mieszkał pod Wielkim Baobabem, a droga do niego była długa i pełna niebezpieczeństw. Dzielny Bombik potrafił je przezwyciężyć. Mamut pomógł mu, Bombik wreszcie uwierzył w siebie i przestał zwracać uwagę na dogadywanie hien. Przedstawienie w przystępny i atrakcyjny sposób pokazało dzieciom, jak można zaakceptować swą inność i uczynić z niej atut, jak uwierzyć w siebie i tolerancyjnie spojrzeć na innych. Po inscenizacji bajki starsi uczniowie przekazali młodszym kolegom drzewko, na którym wypisane były wskazówki do życia zgodnego z założeniami tolerancji. Spotkanie zakończyło się wyświetleniem przez gimnazjalistów filmiku, który ukazywał ich trud w przygotowywaniu całego przedsięwzięcia. Później Pani Wicedyrektor Jolanta Olejak-Bogaczyk podziękowała młodzieży i Pani Barbarze Jurkiewicz za przygotowanie pouczającego przedstawienia.

Obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości

11.11.2017 r. przedstawiciele oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 32 im. Jana III Sobieskiego w Bielsku-Białej pod opieką pani Agnieszki Krywult reprezentowali naszą szkołę w czasie obchodów 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji ojczyzny w kościele św. Maksymiliana Kolbe, skąd uczestnicy przeszli w pochodzie na Cmentarz Wojskowy na Osiedlu Wojska Polskiego. Tam zebrani zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego", został odczytany Apel Poległych, wojsko oddało salwę honorową, zostały złożone wiązanki kwiatów przez przedstawicieli władz samorządowych i wojewódzkich, służb mundurowych, związków kombatanckich, organizacji społecznych, a na koniec odśpiewano „Rotę". Obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się w podniosłej i uroczystej atmosferze.

Konkurs o historii Bielska i Białej

W dniu 26.10.2017 odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Historii Bielska i Białej. Uczniowie, którzy przystąpili do Konkursu, wykazali się rzetelnym przygotowaniem. Najlepszą znajomością historii naszego miasta wykazała się Aleksandra Trębacz z klasy 2a, drugie miejsce zajęła Martyna Salenga również z 2a, na trzecim miejscu uplasował się Michał Popiel z klasy 3s. Uczniowie otrzymają nagrody książkowe. Serdeczne gratulacje

 

Sztafetowe biegi przełajowe

Dnia 10 października 2017 r. na stadionie lekkoatletycznym w Wapienicy odbyły się Mistrzostwa Miasta szkół podstawowych w sztafetowych biegach przełajowych. Naszą szkołę, pod opieką pana Jakuba Chojnackiego i pana Bartłomieja Żuka reprezentowało 12 uczniów z klas 5-6 i 12 uczniów z klas gimnazjalnych. Największym osiągnięciem mogą pochwalić się chłopcy startujący w przedziale wiekowym 2002 - 2004 (tzw. Igrzyska Młodzieży). Sztafeta w której skład weszli: Tobiasz Madej, Piotr Owczorz, Krystian Kiszczak, Kamil Kuśmierczyk, Szymon Chojnacki i Fabian Biegun nie dała szans rywalom zajmując pierwsze miejsce w mieście. Kolejnym znaczącym osiągnięciem był rezultat jaki osiągnęły nasze uczennice, startujące w tej samej kategorii. Po zaciętej walce drużyna w składzie: Wiktoria Tereszczak, Julia Basiura, Oliwia Rzyman, Amalia Lykhotvoryk, Julia Skotnicka i Kinga Zarzecka uplasowała się na najniższym stopniu podium. Wartym odnotowania jest również start naszych uczennic w przedziale wiekowym 2005 i młodsze (tzw. Igrzyska Dzieci). Dziewczyny w składzie: Zuzanna Pawlusiak, Julia Wilk, Dominika Bojda, Maja Dendewicz, Zofia Ochodek i Marta Krzak po dramatycznej i zaciętej walce zajęły czwarte miejsce. Mówi się, że dla sportowca jest to najgorsza lokata, ale zważywszy na bardzo trudne warunki atmosferyczne, dużą liczbę uczestników (16 szkół) i na to, że wszystkie zawodniczki startowały po raz pierwszy w sztafetowych biegach przełajowych (!) należy z uznaniem i szacunkiem spojrzeć na wynik dziewcząt. Słowa uznania i podziękowania należą się tutaj pani Annie Wojtyczce, która wyselekcjonowała i przygotowała drużynę.

Medalistom gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za rywalizację i liczymy na Was w kolejnych zawodach.