niedziela, 23 września 2018

Bezpłatne warsztaty z nauki programowania

Zachęcamy uczniów do udziału w bezpłatnych warsztatach z nauki programowania.
Warsztaty są organizowane przez CodeInBB, Zajęcia skierowane są do uczniów szkół gimnazjalnych i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zapisy trwają do 23.09.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://codeinbb.com/ - tam również można zarejestrować się na zajęcia.

Zajęcia będą odbywać się w październiku i listopadzie, prawdopodobnie, raz w tygodniu, w godzinach popołudniowych, tak by każdy uczeń mógł w nich uczestniczyć jeśli wyrazić chęć.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w poniedziałek (3 września 2018 r.):
- o godz. 10.15 – dla klas: 8 i 3 gimnazjalnej (budynek B - ul. Cieszyńska 385).

SPORTOWCY Z WAPIENICY TRZECIĄ SIŁĄ W BIELSKU - BIAŁEJ!!!

W zeszłą środę (13.06.2018 r.) w siedzibie Miejskiego Zarządu Oświaty w Bielsku - Białej odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół w roku szkolnym 2017/2018. Bardzo miło jest nam poinformować, że Nasza Szkoła w Igrzyskach Młodzieży (rocznik 2002 - 2004) zajęła bardzo wysokie trzecie miejsce. Warto zauważyć, że jest to najwyższa lokata jaką osiągnęła Nasza Szkoła w ostatnich czternastu latach. Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy przyczynili się do tego sukcesu gratulujemy i z całego serca dziękujemy. Szczegółowe wyniki klasyfikacji dostępne są na stronie Miejskiego Zarządu Oświaty w Bielsku Białej w zakładce sport szkolny.

REPREZENTANT NASZEJ SZKOŁY NAJLEPSZY W 26 BIEGU FIATA

W dniu 27.05.2018r. w Bielsku-Białej ulicami naszego miasta odbyła się kolejna 26 edycja Biegu Fiata. W ramach zawodów biegi odbywały się na dwóch dystansach: 10000m dla dorosłych i 3000m dla młodzieży.

W biegu młodzieżowym startowało łącznie 226 zawodników (chłopcy i dziewczęta) w wieku od 12 do 18 roku życia.

Naszą szkołę reprezentował tylko jeden zawodnik Chojnacki Szymon z klasy 2GS, który w klasyfikacji OPEN zajął wysokie XIV miejsce, a w swojej kategorii wiekowej stanął na najwyższym stopniu podium zajmując I miejsce.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów :)

NASI LEKKOATLECI TRZECIĄ DRUŻYNĄ W WOJEWÓDZTWIE!!!

23 maja w Częstochowie odbył się finał województwa śląskiego w drużynowych zawodach lekkoatletycznych rozgrywany w ramach igrzysk młodzieży. Z wielką radością informujemy, że nasi uczniowie zakończyli zmagania na bardzo wysokim trzecim miejscu, co jest największym sportowym sukcesem Naszej Szkoły w ostatnich latach. Praktycznie każdy zawodnik poprawiał swój wynik z poprzednich zawodów, co zaowocowało końcowym rezultatem w postaci 1399 pkt. Warto przypomnieć, że na etapie powiatowym (8 maja) chłopcy uzbierali 1238 pkt, a na etapie półfinałowym (15 maja) 1273 pkt. Jak więc widzimy nasi reprezentanci dali z siebie absolutne maksimum, ponieważ w ciągu zaledwie dwóch tygodni poprawili rezultat aż o 161 pkt! Na szczególną uwagę zasługuje występ Krystiana Didyka, który z wynikiem 6,05 m zajął drugie miejsce w skoku w dal, a także występ sztafety 4x100 m (w składzie Kamil Bochenek, Piotr Owczorz, Krystian Kiszczak i Krystian Didyk), która z wynikiem 47,40 s zajęła trzecie miejsce. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniały wynik. Naszą Szkołę reprezentowali:Kamil Bochenek, Krzysztof Siuda, Marek Barcik, Tobiasz Madej, Piotr Owczorz, Krystian Kiszczak, Krystian Didyk, Szymon Chojnacki, Igor Jaske, Mateusz Głodzik, Kamil Kuśmierczyk, Miłosz Turała, Olivier Stefanów i Grzegorz Alankiewicz. Opiekunowie p. Dorota Rybińska i p. Jakub Chojnacki.

Szczegółowe wyniki poszczególnych uczniów znajdują się na tablicy korkowej przy sali gimnastycznej w budynku "B".