czwartek, 21 września 2017

Informacje o Szkole

Szkoła

Nasza szkoła to samodzielne gimnazjum, które mieści się w centrum Wapienicy. Jego siedzibą jest nowy budynek. Budowa tego nowoczesnego obiektu rozpoczęła się w lipcu 2010 r., prace zakończono w październiku 2011 r.

Na parterze nowego budynku znajdują się: w pełni wyposażona sala gimnastyczna z zapleczem – która ma pełnowymiarowe boisko do koszykówki i piłki nożnej halowej, aula, świetlica, skomputeryzowana biblioteka, jedna sala lekcyjna, gabinet pedagoga szkolnego, gabinet pielęgniarki, szatnia z indywidualnymi szafkami, sanitariaty, kotłownia, pomieszczenia dla sprzątaczek i konserwatora.

Na piętrze umieszczono cztery sale lekcyjne, pracownię biologiczną, pokój nauczycielski, sekretariat, gabinet dyrektora i wicedyrektora.

Na drugim piętrze jest pięć sal lekcyjnych, pracownia komputerowa, dwie pracownie z zapleczem i sanitariaty.

Wszystkie sale lekcyjne i pracownie wyposażone są w komputer, projektor multimedialny oraz tablicę interaktywną.

Sportowe wyposażenie uzupełnia boisko o wymiarach 40 na 20 m i bieżnia o długości 60 m oraz skocznia do skoku w dal.

Naukę w nowym budynku rozpoczęło 17 stycznia 2012 r. 216 uczniów pod okiem 28 nauczycieli. Ze względu na znakomite zaplecze sportowe, w tym roku szkolnym w gimnazjum uruchomiono pilotażową klasę sportową ukierunkowaną na lekkoatletykę, z której słynie ta dzielnica, dysponująca pięknym stadionem lekkoatletycznym. Od roku szkolnego 2012/2013 istnieje możliwość nauki w klasie o profilu sportowym - klasa realizuje 10-godzinny tygodniowy cykl zajęć z wychowania fizycznego.

Charakterystyka obiektu:

• kubatura (brutto) – 20400 m3 + 10080 m3 (sala gimnastyczna),
  • powierzchnia użytkowa – 4270,08 m2 w tym powierzchnia sali gimnastycznej 775,02 m2,
  • wysokość budynku – 11,62 m,
  • powierzchnia zabudowy – 2832,32 m2.

Pracownia komputerowa

W ramach projektu MEN współfinansowanego przez Unię Europejską - edycja LATO 2007, od lipca 2007 roku w naszym gimnazjum funkcjonuje pracownia komputerowa.

W skład pracowni wchodzą:

• 1 komputer SERWER firmy NTT
  • 10 komputerów firmy NTT ( w tym 1 z nagrywarką DVD, portem FireWire)
  • 11 monitorów LCD 17" firmy LG
  • 1 drukarka laserowa czarno-biała sieciowa firmy Samsung
  • 1 skaner A4 firmy HP ScanJet 3800
  • 1 komputer przenośny HP Compaq wraz z torbą i myszą optyczną USB
  • 1 wideoprojektor firmy NEC
  • materiały do budowy sieci
  • Microsoft Small Business Server 2003 Polish - licencje dla 15 użytkowników + nośnik
  • Microsoft Office Professional Plus 2007 Polish - 11 licencji + nośnik
  • licencja na oprogramowanie antywirusowe + nośnik
  • oprogramowanie zabezpieczające przed wyświetleniem stron internetowych zawierających treści niepożądane (Opiekun Ucznia) - licencja dla 11 użytkowników + nośnik.

W latach kolejnych pracownia została doposażona w nowe stanowiska pracy. Aktualnie uczniowie mają do dyspozycji 15 stanowisk komputerowych.

Projekt Edukacyjny