poniedziałek, 23 września 2019

Podwójne MISTRZOSTWO Bielska - Białej w piłce ręcznej!!!

W dniu 27.03.2019r. w naszej szkole przeprowadzone były finałowe mecze w ramach Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Bielska - Białej. Po kilkunastu wygranych meczach we wcześniejszych etapach, do finałów zaklasyfikowały się obie reprezentacje naszej szkoły: drużyna dziewcząt i chłopców.

Drużyna dziewcząt, żeby stanąć na najwyższym stopniu podium musiała wygrać aż dwa mecze, co nasze zawodniczki osiągnęły z dużą przewagą nad rywalami, nie dając im większych szans (20:5, 13:5).

Drużynie chłopców do zwycięstwa wystarczyło zagrać i zwyciężyć tylko jeden mecz. I tu nasza reprezentacja nie dała swoim rywalom szans i po zaciętej walce wygrała mecz 13:10.

W ten sposób obie nasze reprezentacje zdobyły pierwszy raz w historii naszej szkoły dwa najwyższe zwycięskie miejsca w rozgrywkach piłki ręcznej w Bielsku - Białej.

Obie drużyny przygotował do rozgrywek i wspierał podczas zawodów pan Jakub Chojnacki.

Kolejny etap to mecze 1/4 finału wojewódzkiego, które odbędą się 25.04.2019r. w Bystrej / Wilkowicach.

Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich reprezentantów naszej szkoły, którzy kolejny już raz udowodnili, że ciężka praca, poświęcenie i determinacja pozwala osiągnąć najwyższe rezultaty.