czwartek, 21 lutego 2019

Sukcesy naszych koszykarzy!!!

Cały pierwszy semestr tego roku szkolnego, to ciągłe przygotowania młodzieży do wszelakich zawodów sportowych organizowanych przez MZO w Bielsku-Białej. Nasi uczniowie przygotowują się do zawodów zarówno w ramach zajęć w.f. jak i podczas sportowych zajęć pozalekcyjnych.

Od listopada, cyklicznie w soboty odbywały się rozgrywki w koszykówce dziewcząt i chłopców w ramach Mistrzostw Miasta (Igrzyska Młodzieży Szkolnej).

Nasi koszykarze zmagali się z innymi szkołami, rozgrywając mecze w trzech etapach, w których zajmowali zawsze pierwsze miejsca w grupach, zakończonych wielkim finałem 26 stycznia.

W sumie zostało rozegranych 12 meczów, w większości zwycięskich (tylko 2 mecze przegrane).

Wszystkie finałowe drużyny reprezentowały bardzo wysoki i wyrównany poziom sportowy, i wielką determinację aby zdobyć Mistrza Bielska-Białej.

Po bardzo emocjonujących meczach drużyna dziewcząt zajęła DRUGIE miejsce zdobywając VICE-MISTRZA Bielska-Białej, a drużyna chłopców zajęła PIERWSZE miejsce, stając się MISTRZEM koszykówki w Bielsku-Białej!!!

Należy zaznaczyć, że jest to pierwszy raz w historii naszej szkoły tak wielki sukces w koszykówce!

Naszą szkołę reprezentowali:

Dziewczęta: Basiura Julia, Lykhotvoryk Amaliia, Marekwica Klaudia, Przybyła Wiktoria, Rzyman Oliwia, Skotnicka Julia, Talaga Natalia, Zarzecka Kinga, Barańska Zuzanna, Reiss Justyna, Addonizio Kamila, Olkowska Angelika.

Chłopcy: Śpiewak Radosław, Biegun Fabian, Czekierda Krystian, Didyk Krystian, Grzesiowski Marcin, Jaske Igor, Kiszczak Krystian, Korczak Kamil, Skrudlik Oliwier, Szempliński Dawid, Wytulany Mateusz, Dębski Maciej, Czupryński Marcel.

Drużyny przygotowywali do zawodów i opiekowali się nimi: pan Jakub Chojnacki i pani Dorota Rybińska.

Wyniki poszczególnych spotkań można zobaczyć na szkolnej gazetce sportowej.

Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich zawodników!!!

Życzymy kolejnych wielkich sukcesów.