cke zadania youtube google
mobidziennik

Jesteśmy na facebooku
Facebook-logo

 
czwartek, 22 października 2020
 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Ciekawe Lekcje

  Pokazy Doświadczeń

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Nowoczesna Sala Gimnastyczna

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Nauka i Zabawa

  Wycieczki Edukacyjne

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Grupa Teatralna

Obchody Dnia Patrona

>>>>>>GALERIA ZDJĘĆ<<<<<<

W dniu 21 czerwca w Naszej Szkole zorganizowany został Dzień Patrona Szkoły. Z tej okazji już w marcu i kwietniu przeprowadzone zostały szkolne konkursy: Konkurs wiedzy „Jan III Sobieski i jego czasy” podzielony na dwie kategorie: uczniów II i III klas gimnazjalnych oraz uczniów klas VI i VII szkoły podstawowej. Uczniowie klas III, IV i V szkoły podstawowej brali udział w konkursie plastycznym. W ramach konkursu plastycznego należało wykonać prace na jeden z trzech tematów: Bitwa pod Chocimiem; Odsiecz wiedeńska oraz Pałac w Wilanowie.

 

Poniżej przedstawiamy zwycięzców wymienionych konkursów:

Konkurs ,,JAN SOBIESKI I JEGO CZASY”

 KLASY II-III ODDZIAŁY GIMNAZJALNE

 • I MIEJSCE Przemysław Śpiewak, klasa 3GC
 • II MIEJSCE Martyna Salenga, klasa 2GA
 • III MIEJSCE Oliwia Ciecierska, klasa 3GB

 KLASY VI-VII

 • I MIEJSCE Julia Wilk, klasa 6c
 • II MIEJSCE  Justyna Reiss, klasa 7d
 • III MIEJSCE Jakub Janasik, klasa 6a

 KLASY III-V

 • I MIEJSCE Julia Then, klasa 5b
 • II MIEJSCE Kinga Kasińska, klasa 5a
 • III MIEJSCE Karina Zdrowak, klasa 5a

 

W ETAPIE KLAS III-V WYRÓŻNIENIA OTRZYMALI:

 • KAMILA NYKIEL, KLASA 4E
 • MARTYNA MAZUR, KLASA 4E
 • PAWEŁ WILK, KLASA 4E
 • ANGELIKA ŚPIEWAK, KLASA 5B
 • NIKOLA STRYCZEK, KLASA 5D

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim, którzy wzięli udział w konkursach. Uczniowie nagrodzeni zostali dyplomami, książkami i innymi nagrodami rzeczowymi.

W dniu obchodów Dnia Patrona odbył się także konkurs, w ramach którego uczniowie odszukiwali odpowiedzi na pytania na planszach informacyjnych umieszczonych na terenie szkoły. Odpowiedzi wrzucali do specjalnych pojemników. Spośród prawidłowych odpowiedzi wylosowani zostali uczniowie, którzy otrzymali nagrody rzeczowe.

Na terenie szkoły zostały wystawione prace plastyczne wykonane przez uczniów.

W ramach lekcji języka polskiego uczniowie klas gimnazjalnych pisali dyktando, którego treść dotyczyła życia Jana III Sobieskiego.

 

W dniu 21 czerwca na auli szkolnej budynku B odbyło się uroczyste spotkanie uczniów wszystkich klas w celu poznani a sylwetki patrona naszej szkoły króla Jana III Sobieskiego. Wysłuchaliśmy marszu triumfalnego Sobieskiego. Następnie w ramach programu Wielcy Polacy uczniowie klas II i III gimnazjum przedstawili swym kolegom kim był, jak przebiegało życie, nauka, kariera wojskowa i polityczna Jana Sobieskiego. Uczniowie mogli ujrzeć jakie patron naszej szkoły reprezentował cechy, które my wszyscy pragniemy naśladować. Uczniowie mieli możliwość zrozumieć dlaczego Jan III Sobieski został wybrany na patrona Szkoły Podstawowej nr 32. Pokaz przygotowali uczniowie: Barbara Konior, Marcelina Suława, Aleksandra Wencel, Szymon Babik. Po występie zostały wręczone nagrody dla uczniów wyróżnionych w szkolnych konkursach zorganizowanych z okazji Dnia Patrona Szkoły. Na zakończenie spotkanie uatrakcyjnił występ szkolnego zespołu wokalnego kierowanego przez Pana Piotra Kuziemkę. Akademię oraz konkursy przygotowali i przeprowadzili nauczyciele historii: Pani Lucyna Peterko i Pan Sławomir Porębski.

 

Fotografie z uroczystości do obejrzenia w galerii

>>>>>>GALERIA ZDJĘĆ<<<<<<