niedziela, 19 listopada 2017

Sztafetowe biegi przełajowe

Dnia 10 października 2017 r. na stadionie lekkoatletycznym w Wapienicy odbyły się Mistrzostwa Miasta szkół podstawowych w sztafetowych biegach przełajowych. Naszą szkołę, pod opieką pana Jakuba Chojnackiego i pana Bartłomieja Żuka reprezentowało 12 uczniów z klas 5-6 i 12 uczniów z klas gimnazjalnych. Największym osiągnięciem mogą pochwalić się chłopcy startujący w przedziale wiekowym 2002 - 2004 (tzw. Igrzyska Młodzieży). Sztafeta w której skład weszli: Tobiasz Madej, Piotr Owczorz, Krystian Kiszczak, Kamil Kuśmierczyk, Szymon Chojnacki i Fabian Biegun nie dała szans rywalom zajmując pierwsze miejsce w mieście. Kolejnym znaczącym osiągnięciem był rezultat jaki osiągnęły nasze uczennice, startujące w tej samej kategorii. Po zaciętej walce drużyna w składzie: Wiktoria Tereszczak, Julia Basiura, Oliwia Rzyman, Amalia Lykhotvoryk, Julia Skotnicka i Kinga Zarzecka uplasowała się na najniższym stopniu podium. Wartym odnotowania jest również start naszych uczennic w przedziale wiekowym 2005 i młodsze (tzw. Igrzyska Dzieci). Dziewczyny w składzie: Zuzanna Pawlusiak, Julia Wilk, Dominika Bojda, Maja Dendewicz, Zofia Ochodek i Marta Krzak po dramatycznej i zaciętej walce zajęły czwarte miejsce. Mówi się, że dla sportowca jest to najgorsza lokata, ale zważywszy na bardzo trudne warunki atmosferyczne, dużą liczbę uczestników (16 szkół) i na to, że wszystkie zawodniczki startowały po raz pierwszy w sztafetowych biegach przełajowych (!) należy z uznaniem i szacunkiem spojrzeć na wynik dziewcząt. Słowa uznania i podziękowania należą się tutaj pani Annie Wojtyczce, która wyselekcjonowała i przygotowała drużynę.

Medalistom gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za rywalizację i liczymy na Was w kolejnych zawodach.