cke zadania youtube google
mobidziennik

Jesteśmy na facebooku
Facebook-logo

 
poniedziałek, 12 kwietnia 2021
 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Ciekawe Lekcje

  Pokazy Doświadczeń

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Nowoczesna Sala Gimnastyczna

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Nauka i Zabawa

  Wycieczki Edukacyjne

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Grupa Teatralna

Wycieczka do Oświęcimia

2 października 2017 roku uczniowie klas trzecich pojechali na wycieczkę edukacyjną do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Wizyta w autentycznym Miejscu Pamięci jest unikatowym doświadczeniem edukacyjnym. Nie można zrozumieć współczesnego świata bez dogłębnego poznania historii niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz.
Do „Oświęcimia” jedzie się nie tylko po to, by zetknąć się ze śladami przeszłości, zdobyć wiedzę na temat historii obozu i zagłady Żydów oraz poznać i zrozumieć mechanizm zbrodni, jaka miała tam miejsce. Wizyta na terenie byłego obozu może być okazją do zadania sobie pytania o to, jak ja bym się wówczas zachował, jak zachowam się w przyszłości, jeśli stanę przed trudnym wyborem w obliczu zła? Jak powinienem postępować, by to się nie powtórzyło?
Muzeum obejmuje tereny dwóch największych obozów wchodzących w skład kompleksu Auschwitz. Są to: obóz macierzysty Auschwitz I w Oświęcimiu, gdzie znajduje się ekspozycja muzealna oraz obóz Auschwitz II-Birkenau w położonej opodal Brzezince. Birkenau jest utrzymywany jako relikt, rezerwat i miejsce refleksji. Jego obszar wynosi 176 ha i obejmuje teren obozu koncentracyjnego i ośrodka zagłady.