cke zadania youtube google
mobidziennik

Jesteśmy na facebooku
Facebook-logo

 
czwartek, 22 października 2020
 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Ciekawe Lekcje

  Pokazy Doświadczeń

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Nowoczesna Sala Gimnastyczna

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Nauka i Zabawa

  Wycieczki Edukacyjne

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Grupa Teatralna

Otrzęsiny Klas Pierwszych 2015

otrzesiny2015

W piątek 9 października Samorząd Szkolny Gimnazjum nr 15 przygotował dla pierwszoklasistów otrzęsiny. Młodzież naszego gimnazjum postanowiła na wesoło przywitać swoich młodszych kolegów w murach szkoły. Zabawę rozpoczęto od wylosowania uczestników szkolnej familiady. Uczniowie klas pierwszych odpowiadali na pytania dotyczące szkoły, ale nie tylko. Następnie wylosowano z każdej klasy dwuosobowe zespoły, których zadaniem było jak najszybsze nakarmienie kisielem kolegi – utrudnieniem były zawiązane oczy :) Pierwszaki miały także okazję poprzebierać się w strój na ślepo wyciągnięty z worka. Na koniec wszyscy świetnie bawili się przy karaoke wyśpiewując słowa znanych piosenek.
Dziękujemy Radzie Młodzieży za duże zaangażowanie w przygotowanie imprezy i ciepłe powitanie młodszych kolegów. A pierwszakom życzymy wielu naukowych sukcesów w naszym gimnazjum, ale także aby czas spędzany w szkole upływał w atmosferze przyjaźni, zabawy i wzajemnego szacunku.

Czytaj więcej...

UCZNIOWIE A TRUD PRACY

Kolejne spotkanie z cyklu doradztwa zawodowego. Młodzież, która już wkrótce będzie musiała podjąć decyzję o wyborze szkoły i kierunku kształcenia, poznała z bliska zawody, które dziś odchodzą do lamusa - głównie z uwagi na brak chętnych do podjęcia pracy w charakterze piekarza, cukiernika, mechanika czy spawacza. "Czekamy na wszystkich tych, którzy nie boją się pracy. Możemy zaproponować bardzo dobre wynagrodzenie" - mówił kierownik zmiany w Piekarni Piecuch, która rozpoczęła swoją działalność 25 lat temu. Wszystko odbyło się w ramach edukacyjnego projektu "Poznajemy trud pracy", którego pomysłodawczynią jest pani Barbara Jurkiewicz. Już wkrótce kolejne wydarzenie z cyklu.

W telegraficznym skrócie

Czas i miejsce - 03.10.2015, Bielsko-Biała
Trasa do przebycia - 12 km
Start - Gimnazjum nr 15
Postoje: Piekarnia Piecuch przy ul. Babiogórskiej MUSTANG Auto Serwis Skrzyń Automatycznych przy ul. Regera Wazmet przy ul. Strażackiej.
Cel - Projekt edukacyjny "Poznajemy trud pracy"
Opiekun - pani Barbara Jurkiewicz
Uczestnicy - Uczniowie klas trzecich.
Foto: KGO

Europejski Dzień Języków - wyniki

30 września w naszej szkole z okazji Europejskiego Dnia Języków zostało otwarte szkolne biuro podróży Gim15Travel. EDJ to coroczne święto obchodzone 26 września. Zostało ono ustanowione w 2001r. z inicjatywy Rady Europy. W naszej szkole odbyły się pierwszy raz obchody tego dnia. Przedstawiciele każdej klasy wylosowali kraj wchodzący w skład Rady Europy. Ich zadaniem było przygotowanie stanowiska, przy którym zachęcali potencjalnych turystów, aby udali się do reprezentowanego przez nich kraju. Klasy wylosowały następujące kraje:

 

 • la - Łotwa
 • lb - Azerbejdżan
 • lc - Austria
 • lla - Szwecja
 • llb – San Marino
 • llc - Monako
 • lls - Malta
 • llla - Belgia
 • lllb - Bułgaria
 • lllc - Chorwacja
 • llls – Portugalia

 

Klasa 1s nie podjęła się tego zadania i nie przygotowała stanowiska. O godz. 9:45 w auli naszej szkoły klasy rozpoczęły przygotowanie swojego biura podróży. Zostały podane dania narodowe, a na tablicach zawisły plakaty. Niektóre osoby przedstawiły stroje typowe dla danego obszaru, a inni malowali na twarzach uczniów flagi. Można było także posłuchać hymnów narodowych lub piosenek typowych dla danego kraju. Na lekcjach trwających od 10:40 do 13:25 co godzinę klasy pierwsze, drugie lub trzecie miały możliwość obejrzenia każdego stanowiska, zapytania o dany kraj, najpotrzebniejsze w podróży zwroty, czy skosztowania potraw narodowych. Na środku sali kl. 3b reprezentująca Bułgarię zorganizowała zapasy - każdy mógł spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Po drugiej stronie klasa 3a przedstawiała narodowy taniec Belgii - Belgijkę. Wszystko odbywało się w bardzo miłej atmosferze. Po zakończeniu akcji Gim15Travel rozdane zostały karteczki, na których należało wybrać jeden kraj, który został najciekawiej przedstawiony przez uczniów i każdy potencjalny turysta chciałby go, dzięki temu, odwiedzić.

Zwyciężyła klasa II A, która przedstawiła Szwecję.

Czytaj więcej...

EDJ2015

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony Europejskiego Dnia Języków i oddania głosu na naszą szkołę

http://edl.ecml.at/Events/EventsDatabase/tabid/1772/EventID/8634/language/en-GB/Default.aspx