cke zadania youtube google
mobidziennik

Jesteśmy na facebooku
Facebook-logo

 
czwartek, 22 października 2020
 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Ciekawe Lekcje

  Pokazy Doświadczeń

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Nowoczesna Sala Gimnastyczna

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Nauka i Zabawa

  Wycieczki Edukacyjne

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Grupa Teatralna

Sebastian Kawa

W piątek 30 października dzięki niezwykłemu człowiekowi uczniowie naszego gimnazjum poszybowali w przestworza. Młodzież z wielkim entuzjazmem przywitała Pana Sebastiana Kawę - wielokrotnie nagradzanego na całym świecie pilota szybowców. Pan Sebastian poprzez swoje opowieści, zdjęcia i filmy zabrał nas w niezwykłą podróż do jego świata. Uczestnicy spotkania zobaczyli piękne zdjęcia miejsc, w których odbywały się zawody szybowcowe (m.in. Alpy). Pan Kawa w swoim życiu brał udział w wielu turniejach z czego większość wygrał. Dzięki swojej pasji zwiedził prawie cały świat oraz poznał wielu ciekawych ludzi. Uczniowie na sam koniec pożegnali pilota gromkimi oklaskami.

sebastiankawa

Dyskoteka Halloween

Oto kilka fotek z tegorocznej pierwszej dyskoteki.

dyskoteka2015

Natalia Janoszek

Do naszej szkoły przybyła Natalia Janoszek, reprezentantka wyborów miss na całym świecie, a także gwiazda kina Bollywood i Hollywood. Aktorka, która została uznana przez krytyków filmowych, za najlepiej zapowiadający się debiut na srebrnym ekranie. Natalia znalazła czas na to, aby opowiedzieć uczniom klas trzecich o swojej pasji. Warto podkreślić, że wykład tego typu był pierwszym, jakiego udzieliła na terenie naszego kraju. Jesteśmy pod wrażeniem charyzmy Natalii. Trzymamy kciuki za jej sukcesy. Dziękujemy!
Foto: Jacob Juraszek
Gdzie można odnaleźć Natalię, aby zadać jej dodatkowe pytania?
Instagram - nataliajanoszek
snapchat - nataliajanoszek

nataliajanoszek

Doradztwo Zawodowe

Dnia 24 października 2015r.  uczniowie klas trzecich, w ramach zajęć z doradztwa zawodowego, mieli okazję sprawdzić, jak od kuchni wygląda służba w wojsku oraz praca w straży pożarnej. Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się, jakie umiejętności są wymagane, by zostać żołnierzem. Zobaczyli ponadto kilka rodzajów broni używanej w wojsku. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się z trudami życia w wojsku. Mogli założyć na siebie żołnierski ekwipunek, czyli: kamizelkę kuloodporną, plecak z wyposażeniem, radiostację oraz hełm. Następnie udali się na parking pojazdów wojskowych. Zasiedli za kierownicami Hammerów, mogli wyjrzeć przez wieżyczki strzelnicze samochodów. Uczniowie poznali również kilka podstawowych komend typu: baczność, na prawo zwrot, marsz itp. Każdy mógł doświadczyć skakania z samolotu "na sucho".
Na sam koniec udali się do siedziby Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej. Zobaczyli tam wszystkie dostępne pojazdy, które stacjonują w remizie, mogli założyć strój strażaka. Uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

doradztwo zawodowe