cke zadania youtube google
mobidziennik

Jesteśmy na facebooku
Facebook-logo

 
środa, 25 listopada 2020
 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Ciekawe Lekcje

  Pokazy Doświadczeń

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Nowoczesna Sala Gimnastyczna

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Nauka i Zabawa

  Wycieczki Edukacyjne

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Grupa Teatralna

II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

11.03.2016 r. nasze Gimnazjum gościło 47 szóstoklasistów z 6 bielskich szkół podstawowych. Wszystko to w związku z II Międzyszkolnym Konkursem Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, który zorganizowały dla nich nauczycielki języka angielskiego z naszej szkoły. Zgodnie z regulaminem konkursu uczniowie w zespołach dwuosobowych przez 45 minut rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności, m.in. układali puzzle, korzystali z mapy, kolorowali flagi, rozpoznawali członków rodziny królewskiej oraz znane miejsca w Londynie. Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom dziękujemy za zaangażowanie. Już wkrótce poznamy zwycięzców!

Informatyczny Puchar Beskidów

16 lutego 2016 odbył się pierwszy Informatyczny Puchar Beskidów, konkurs zorganizowany przez Zespół Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej. Przyjechali uczestnicy z całej Polski, którzy zmagali się o tytułowy puchar w trzech kategoriach konkursowych: programowaniu, grafice, oraz projekcie informatycznym. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczą wysokie wyniki testów wiedzy oraz burzliwe obrady każdej z komisji.

W kategorii Programowanie wyróżniony został Borys Witański, uczeń klasy IIIS naszego gimnazjum.

Więcej informacji o konkursie oraz fotorelacja znajdują się na stronie http://ipb.e-zstih.edu.pl/2016/02/podsumowanie-i-informatycznego-pucharu.html#more

 

Wolontariat w DPS w Bystrej

 

Odwiedziliśmy pensjonariuszy Domu 11 lutego w Światowym Dniu Chorego. Spotkanie przebiegało w sympatycznej atmosferze, przy filiżance dobrej kawy i domowych wypiekach autorstwa Pauliny i Tomka z 3S.

Uczennice ze Szkolnych Kół - PCK i Wolontariatu -przedstawiły wzruszający i piękny program artystyczny.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszego spotkania.

Projekt EURONET 50/50 MAX

Nasze Gimnazjum bierze udział w projekcie EURONET 50/50 MAX.

EURONET 50/50 MAX…

… ma na celu ograniczenie zużycia energii w budynkach publicznych poprzez zastosowanie innowacyjnej metodologii 50/50 w 500 szkołach i blisko 50 innych budynkach publicznych z 13 krajów UE. Metodologia 50/50 aktywnie angażuje użytkowników budynków w proces zarządzania energią oraz uczy ich ekologicznych zachowań poprzez konkretne działania. Jej wdrażanie obejmuje 9 kroków, a osiągnięte oszczędności finansowe są dzielone równo pomiędzy użytkowników budynku (np. szkoły), a podmiot finansujący rachunki za energię (zwykle jest to samorząd lokalny lub regionalny).

…pomoże w rozpowszechnieniu koncepcji 50/50 w całej Europie, zachęcając kolejne władze krajowe, regionalne i lokalne do wdrożenia metodologii 50/50 w ich budynkach.

 

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie http://euronet50-50max.eu/pl/

II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej dla klas 6

Dyrekcja oraz nauczyciele języka angielskiego z Gimnazjum nr 15 im. Jana III Sobieskiego w Bielsku-Białej zapraszają uczniów klas 6 do udziału w II Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej dla klas 6, który odbędzie się 11.03.2016r.

Do udziału w konkursie zapraszamy drużyny 2 osobowe, których zadaniem będzie zdobycie jak największej liczby punktów za rozwiązanie zadań sprawdzających znajomość wiedzy o krajach Zjednoczonego Królestwa.

Materiały do konkursu znajdują się w zakładce: Angielski (menu główne).