cke zadania youtube google
mobidziennik

Jesteśmy na facebooku
Facebook-logo

 
czwartek, 21 września 2017
 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Ciekawe Lekcje

  Pokazy Doświadczeń

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Nowoczesna Sala Gimnastyczna

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Nauka i Zabawa

  Wycieczki Edukacyjne

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Grupa Teatralna

Europejski Dzień Języków - wyniki

30 września w naszej szkole z okazji Europejskiego Dnia Języków zostało otwarte szkolne biuro podróży Gim15Travel. EDJ to coroczne święto obchodzone 26 września. Zostało ono ustanowione w 2001r. z inicjatywy Rady Europy. W naszej szkole odbyły się pierwszy raz obchody tego dnia. Przedstawiciele każdej klasy wylosowali kraj wchodzący w skład Rady Europy. Ich zadaniem było przygotowanie stanowiska, przy którym zachęcali potencjalnych turystów, aby udali się do reprezentowanego przez nich kraju. Klasy wylosowały następujące kraje:

 

 • la - Łotwa
 • lb - Azerbejdżan
 • lc - Austria
 • lla - Szwecja
 • llb – San Marino
 • llc - Monako
 • lls - Malta
 • llla - Belgia
 • lllb - Bułgaria
 • lllc - Chorwacja
 • llls – Portugalia

 

Klasa 1s nie podjęła się tego zadania i nie przygotowała stanowiska. O godz. 9:45 w auli naszej szkoły klasy rozpoczęły przygotowanie swojego biura podróży. Zostały podane dania narodowe, a na tablicach zawisły plakaty. Niektóre osoby przedstawiły stroje typowe dla danego obszaru, a inni malowali na twarzach uczniów flagi. Można było także posłuchać hymnów narodowych lub piosenek typowych dla danego kraju. Na lekcjach trwających od 10:40 do 13:25 co godzinę klasy pierwsze, drugie lub trzecie miały możliwość obejrzenia każdego stanowiska, zapytania o dany kraj, najpotrzebniejsze w podróży zwroty, czy skosztowania potraw narodowych. Na środku sali kl. 3b reprezentująca Bułgarię zorganizowała zapasy - każdy mógł spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Po drugiej stronie klasa 3a przedstawiała narodowy taniec Belgii - Belgijkę. Wszystko odbywało się w bardzo miłej atmosferze. Po zakończeniu akcji Gim15Travel rozdane zostały karteczki, na których należało wybrać jeden kraj, który został najciekawiej przedstawiony przez uczniów i każdy potencjalny turysta chciałby go, dzięki temu, odwiedzić.

Zwyciężyła klasa II A, która przedstawiła Szwecję.

Czytaj więcej...

EDJ2015

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony Europejskiego Dnia Języków i oddania głosu na naszą szkołę

http://edl.ecml.at/Events/EventsDatabase/tabid/1772/EventID/8634/language/en-GB/Default.aspx

Wycieczka naukowa klas II do elektrowni Porąbka-Żar

Uczniowie klas drugich uczestniczyli w wycieczce naukowej do elektrowni szczytowo-pompowej Porąbka-Żar. Elektrownia ta jest drugą co do wielkości elektrownią szczytowo-pompową w Polsce i jedyną w kraju elektrownią podziemną. Elektrownia obejmuję kaskadę rzeki Soły.
Uczniowie podczas projekcji filmu w elektrowni zapoznali się z historią elektrowni oraz zasadą jej działania. Następnie wszyscy mieli okazję zobaczyć jak elektrownia wygląda „od środka”. Sztolnią komunikacyjną zeszliśmy w podziemia elektrowni, gdzie znajdują się generatory oraz nastawnia. Przewodnik zapoznał młodzież z zasadą działania elektrowni.
Następnie udaliśmy się na górę Żar, gdzie znajduje się górny zbiornik elektrowni. Dodatkową atrakcją był przejazd kolejką szynową. Wycieczkę można zaliczyć do udanych – prócz integracji i odpoczynku, młodzież zdobyła wiedzę na temat tak istotnej dla całej ludzkości energii elektrycznej.

porabkazar

Europejski Dzień Języków

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy (Council of Europe).

30.09.2015 w ramach EDJ otwieramy szkolne biuro podróży Gim15Travel.

Przedstawiciele klasy wylosowali już kraj wchodzący w skład Rady Europy. Waszym zadaniem teraz jest przygotowanie stanowiska, przy którym będziecie zachęcać potencjalnych turystów, aby udali się do kraju, który reprezentujecie.

Dla klasy, która przekona do wyjazdu do swojego kraju największą liczbę klientów (uczniów i nauczycieli) przewidziano nagrodę niespodziankę!

W czasie zapoznawania się z ofertami Gim15Travel postarajcie się zapamiętać jak najwięcej informacji. Nauczyciele języka angielskiego zorganizują dla Was quiz wiedzy o poznanych krajach, a najlepszych nagrodzą ocenami.