cke zadania youtube google
mobidziennik

Jesteśmy na facebooku
Facebook-logo

 
czwartek, 21 września 2017
 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Ciekawe Lekcje

  Pokazy Doświadczeń

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Nowoczesna Sala Gimnastyczna

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Nauka i Zabawa

  Wycieczki Edukacyjne

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Grupa Teatralna

Natalia Janoszek

Do naszej szkoły przybyła Natalia Janoszek, reprezentantka wyborów miss na całym świecie, a także gwiazda kina Bollywood i Hollywood. Aktorka, która została uznana przez krytyków filmowych, za najlepiej zapowiadający się debiut na srebrnym ekranie. Natalia znalazła czas na to, aby opowiedzieć uczniom klas trzecich o swojej pasji. Warto podkreślić, że wykład tego typu był pierwszym, jakiego udzieliła na terenie naszego kraju. Jesteśmy pod wrażeniem charyzmy Natalii. Trzymamy kciuki za jej sukcesy. Dziękujemy!
Foto: Jacob Juraszek
Gdzie można odnaleźć Natalię, aby zadać jej dodatkowe pytania?
Instagram - nataliajanoszek
snapchat - nataliajanoszek

nataliajanoszek

Doradztwo Zawodowe

Dnia 24 października 2015r.  uczniowie klas trzecich, w ramach zajęć z doradztwa zawodowego, mieli okazję sprawdzić, jak od kuchni wygląda służba w wojsku oraz praca w straży pożarnej. Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się, jakie umiejętności są wymagane, by zostać żołnierzem. Zobaczyli ponadto kilka rodzajów broni używanej w wojsku. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się z trudami życia w wojsku. Mogli założyć na siebie żołnierski ekwipunek, czyli: kamizelkę kuloodporną, plecak z wyposażeniem, radiostację oraz hełm. Następnie udali się na parking pojazdów wojskowych. Zasiedli za kierownicami Hammerów, mogli wyjrzeć przez wieżyczki strzelnicze samochodów. Uczniowie poznali również kilka podstawowych komend typu: baczność, na prawo zwrot, marsz itp. Każdy mógł doświadczyć skakania z samolotu "na sucho".
Na sam koniec udali się do siedziby Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej. Zobaczyli tam wszystkie dostępne pojazdy, które stacjonują w remizie, mogli założyć strój strażaka. Uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

doradztwo zawodowe

Otrzęsiny Klas Pierwszych 2015

otrzesiny2015

W piątek 9 października Samorząd Szkolny Gimnazjum nr 15 przygotował dla pierwszoklasistów otrzęsiny. Młodzież naszego gimnazjum postanowiła na wesoło przywitać swoich młodszych kolegów w murach szkoły. Zabawę rozpoczęto od wylosowania uczestników szkolnej familiady. Uczniowie klas pierwszych odpowiadali na pytania dotyczące szkoły, ale nie tylko. Następnie wylosowano z każdej klasy dwuosobowe zespoły, których zadaniem było jak najszybsze nakarmienie kisielem kolegi – utrudnieniem były zawiązane oczy :) Pierwszaki miały także okazję poprzebierać się w strój na ślepo wyciągnięty z worka. Na koniec wszyscy świetnie bawili się przy karaoke wyśpiewując słowa znanych piosenek.
Dziękujemy Radzie Młodzieży za duże zaangażowanie w przygotowanie imprezy i ciepłe powitanie młodszych kolegów. A pierwszakom życzymy wielu naukowych sukcesów w naszym gimnazjum, ale także aby czas spędzany w szkole upływał w atmosferze przyjaźni, zabawy i wzajemnego szacunku.

Czytaj więcej...

UCZNIOWIE A TRUD PRACY

Kolejne spotkanie z cyklu doradztwa zawodowego. Młodzież, która już wkrótce będzie musiała podjąć decyzję o wyborze szkoły i kierunku kształcenia, poznała z bliska zawody, które dziś odchodzą do lamusa - głównie z uwagi na brak chętnych do podjęcia pracy w charakterze piekarza, cukiernika, mechanika czy spawacza. "Czekamy na wszystkich tych, którzy nie boją się pracy. Możemy zaproponować bardzo dobre wynagrodzenie" - mówił kierownik zmiany w Piekarni Piecuch, która rozpoczęła swoją działalność 25 lat temu. Wszystko odbyło się w ramach edukacyjnego projektu "Poznajemy trud pracy", którego pomysłodawczynią jest pani Barbara Jurkiewicz. Już wkrótce kolejne wydarzenie z cyklu.

W telegraficznym skrócie

Czas i miejsce - 03.10.2015, Bielsko-Biała
Trasa do przebycia - 12 km
Start - Gimnazjum nr 15
Postoje: Piekarnia Piecuch przy ul. Babiogórskiej MUSTANG Auto Serwis Skrzyń Automatycznych przy ul. Regera Wazmet przy ul. Strażackiej.
Cel - Projekt edukacyjny "Poznajemy trud pracy"
Opiekun - pani Barbara Jurkiewicz
Uczestnicy - Uczniowie klas trzecich.
Foto: KGO