cke zadania youtube google
mobidziennik

Jesteśmy na facebooku
Facebook-logo

 
wtorek, 19 czerwca 2018
  • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
    Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

    Ciekawe Lekcje

    Pokazy Doświadczeń

  • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
    Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

    Nowoczesna Sala Gimnastyczna

  • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
    Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

    Nauka i Zabawa

    Wycieczki Edukacyjne

  • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
    Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

    Grupa Teatralna

II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O ZJEDNOCZONYM KRÓLESTWIE WIELKIEJ BRYTANII I IRLANDII PÓŁNOCNEJ - ZNAMY ZWYCIĘZCÓW!

Uczniowie 6 bielskich szkół podstawowych, którzy brali udział w konkursie organizowanym przez nasze gimnazjum zaprezentowali dużą wiedzę na temat życia, obyczajów, geografii i kultury Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Walka o punkty była niezwykle wyrównana. Przez 45 minut uczestnicy konkursu w zespołach dwuosobowych przemierzali aulę naszej szkoły, wybierali i rozwiązywali zadania, które sprawdzały ich wiedzę. Wśród zadań można było wybierać układanie puzzli, kolorowanie flag, rozwiązywanie krzyżówek, rozpoznawanie członków rodziny królewskiej czy słynnych miejsc w Londynie.

Oto zwycięzcy i nagrody, które wkrótce wraz z dyplomami dla wszystkich uczestników konkursu dostarczymy do szkół! Wszystkim jeszcze raz dziękujemy za udział w konkursie!

 

I MIEJSCE SP 22

Julia Jarosz i Oliwia Kowalska

(33 pkt.)

 

II MIEJSCE SP 22

Mateusz Wołowiec i Adrian Kalisz

(32 pkt.)

 

III MIEJSCE SP 9

Julita Skuza i Klaudiusz Kotowicz

(31pkt.)

Święto Liczby Pi

swietoliczbypi

W tym roku już po raz czwarty udało nam się świętować razem z magiczną liczbą π!

14 marca odwiedziliśmy Instytut Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, aby wziąć udział w organizowanym tam dziesiątym, jubileuszowym „ŚWIĘCIE LICZBY π”.

Najpierw uczestniczyliśmy w wykładzie inauguracyjnym pt. „O Archimedesie, o liczbie π i nie tylko.” dotyczącym fenomenu liczby π, związanych z nią anegdotek, dowcipów i faktów historycznych.

Na warsztatach z ciekłym azotem wbijaliśmy gwoździe ziemniakiem, kruszyliśmy kwiaty i jedliśmy mrożone pianki.

A na pokazie chemicznym „Nie róbcie tego w domu” było dużo wybuchów, dymu, ognia, a nawet prawdziwy wulkan!

Zostaliśmy pochłonięci „Zagadkami Logicznymi”, które skutecznie zmusiły nas do wytężenia umysłów. Dodatkowym motywatorem była dla nas możliwość zdobycia specjalnych π-eniędzy.

Kilka π-eniążków zostawiliśmy sobie na pamiątkę z nadzieją, że uda nam się je wydać za rok podczas kolejnego „ŚWIĘTA LICZBY π”…

 

II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

11.03.2016 r. nasze Gimnazjum gościło 47 szóstoklasistów z 6 bielskich szkół podstawowych. Wszystko to w związku z II Międzyszkolnym Konkursem Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, który zorganizowały dla nich nauczycielki języka angielskiego z naszej szkoły. Zgodnie z regulaminem konkursu uczniowie w zespołach dwuosobowych przez 45 minut rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności, m.in. układali puzzle, korzystali z mapy, kolorowali flagi, rozpoznawali członków rodziny królewskiej oraz znane miejsca w Londynie. Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom dziękujemy za zaangażowanie. Już wkrótce poznamy zwycięzców!

Informatyczny Puchar Beskidów

16 lutego 2016 odbył się pierwszy Informatyczny Puchar Beskidów, konkurs zorganizowany przez Zespół Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej. Przyjechali uczestnicy z całej Polski, którzy zmagali się o tytułowy puchar w trzech kategoriach konkursowych: programowaniu, grafice, oraz projekcie informatycznym. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczą wysokie wyniki testów wiedzy oraz burzliwe obrady każdej z komisji.

W kategorii Programowanie wyróżniony został Borys Witański, uczeń klasy IIIS naszego gimnazjum.

Więcej informacji o konkursie oraz fotorelacja znajdują się na stronie http://ipb.e-zstih.edu.pl/2016/02/podsumowanie-i-informatycznego-pucharu.html#more

 

Wolontariat w DPS w Bystrej

 

Odwiedziliśmy pensjonariuszy Domu 11 lutego w Światowym Dniu Chorego. Spotkanie przebiegało w sympatycznej atmosferze, przy filiżance dobrej kawy i domowych wypiekach autorstwa Pauliny i Tomka z 3S.

Uczennice ze Szkolnych Kół - PCK i Wolontariatu -przedstawiły wzruszający i piękny program artystyczny.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszego spotkania.