cke zadania youtube google
mobidziennik

Jesteśmy na facebooku
Facebook-logo

 
niedziela, 22 października 2017
 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Ciekawe Lekcje

  Pokazy Doświadczeń

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Nowoczesna Sala Gimnastyczna

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Nauka i Zabawa

  Wycieczki Edukacyjne

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Grupa Teatralna

Wolontariat w DPS w Bystrej

 

Odwiedziliśmy pensjonariuszy Domu 11 lutego w Światowym Dniu Chorego. Spotkanie przebiegało w sympatycznej atmosferze, przy filiżance dobrej kawy i domowych wypiekach autorstwa Pauliny i Tomka z 3S.

Uczennice ze Szkolnych Kół - PCK i Wolontariatu -przedstawiły wzruszający i piękny program artystyczny.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszego spotkania.

Projekt EURONET 50/50 MAX

Nasze Gimnazjum bierze udział w projekcie EURONET 50/50 MAX.

EURONET 50/50 MAX…

… ma na celu ograniczenie zużycia energii w budynkach publicznych poprzez zastosowanie innowacyjnej metodologii 50/50 w 500 szkołach i blisko 50 innych budynkach publicznych z 13 krajów UE. Metodologia 50/50 aktywnie angażuje użytkowników budynków w proces zarządzania energią oraz uczy ich ekologicznych zachowań poprzez konkretne działania. Jej wdrażanie obejmuje 9 kroków, a osiągnięte oszczędności finansowe są dzielone równo pomiędzy użytkowników budynku (np. szkoły), a podmiot finansujący rachunki za energię (zwykle jest to samorząd lokalny lub regionalny).

…pomoże w rozpowszechnieniu koncepcji 50/50 w całej Europie, zachęcając kolejne władze krajowe, regionalne i lokalne do wdrożenia metodologii 50/50 w ich budynkach.

 

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie http://euronet50-50max.eu/pl/

II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej dla klas 6

Dyrekcja oraz nauczyciele języka angielskiego z Gimnazjum nr 15 im. Jana III Sobieskiego w Bielsku-Białej zapraszają uczniów klas 6 do udziału w II Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej dla klas 6, który odbędzie się 11.03.2016r.

Do udziału w konkursie zapraszamy drużyny 2 osobowe, których zadaniem będzie zdobycie jak największej liczby punktów za rozwiązanie zadań sprawdzających znajomość wiedzy o krajach Zjednoczonego Królestwa.

Materiały do konkursu znajdują się w zakładce: Angielski (menu główne).

Wyniki konkursu „Christmas Dictionary”

WYNIKI

Szkolny Konkurs Plastyczno-Językowego

„Christmas Dictionary”

 1. Małgosia Wojciechowska Ia
 2. Patrycja Dutko Ib
 3. Karolina Bondarczuk Ic

!!! Zwycięzcom gratulujemy !!!

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie.


 

"Opowieść Wigilijna"

Młodzież klas pierwszych i drugich zaprezentowała 22 grudnia klasykę angielskiej literatury. Przygotowania do spektaklu "Opowieść Wigilijna" trwały kilka tygodni. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Scenografia, kostiumy, a także sami aktorzy, którzy nie tylko doskonale oddali ducha powieści, ale również nauczyli się samego tekstu w ojczystym języku Charles'a Dickensa, zasługują na podziw i szacunek. Nie byłoby tego wszystkiego bez trudu i zaangażowania nauczycielek naszej szkoły: pani Agnieszki Krywult oraz pani Doroty Wojdyły-Kondrackiej, które od samego początku czuwały nad wydarzeniem. Serdecznie gratulujemy aktorom oraz inicjatorkom spektaklu. Podobnie jak panu Piotrowi Kuziemce, który jak zwykle wprowadził uczestników - dzięki kolędowaniu - w atmosferę świąt.

Spotkanie odbyło się w ramach celebrowania świąt Bożego Narodzenia. Już za kilka dni usiądziemy przy jednym stole z naszymi bliskimi, aby cieszyć się narodzeniem Pana. Wspólne kolędowanie, życzenia są nieodłączonym elementem świętowania. Wesołych, pogodnych świąt, a także wspaniałego Nowego Roku - 2016.

Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii.