cke zadania youtube google
mobidziennik

Jesteśmy na facebooku
Facebook-logo

 
niedziela, 22 lipca 2018
 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Ciekawe Lekcje

  Pokazy Doświadczeń

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Nowoczesna Sala Gimnastyczna

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Nauka i Zabawa

  Wycieczki Edukacyjne

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Grupa Teatralna

Wycieczka do miejsc pracy

8.10.2016r. uczniowie klas trzecich, jak co roku, w ramach doradztwa zawodowego mieli okazję odwiedzić różne zakłady pracy. Pierwszym, który odwiedziliśmy była piekarnia Piecuch znajdująca się przy ulicy Babiogórskiej 69 w Bielsku-Białej. Jest to rodzinna firma z ponad 20-letnią tradycją. Dzięki uprzejmości właściciela pana Stanisława Piecuch oraz pracowników mogliśmy poznać sekrety pracy piekarza i cukiernika, zobaczyć, jak powstaje pieczywo, poznać trud pracy piekarza i spróbować pysznych, świeżych bułeczek i ciastek.

Następnym przystankiem w naszej długiej wędrówce był salon fryzjerskim "Josei". Należy on do pani Marioli Wachowskiej, mamy Kingi Jędrzejko z III c. Pani Mariola opowiedziała nam, jak wygląda założenie własnej firmy, jakie dokumenty należy złożyć w urzędzie i z jakimi kosztami musimy się liczyć otwierając swoją działalność. Dowiedzieliśmy się, że każdy fryzjer powinien przynajmniej raz w roku udać się na szkolenie doskonalące zawód. Odradzała nam technikum fryzjerskie, gdyż w nim nauczymy się mniej niż w szkole zawodowej. Widzieliśmy manekiny, na czym uczą się czesać fryzury praktykanci. Pani pokazała nam, jak prawidłowo trzyma się nożyczki. Mogliśmy spróbować zawinąć włosy na wałki oraz zrobić loki za pomocą prostownicy. Gabryś Kuś z III s odnalazł swoje powołanie i z odwgą nakręcał wałki Julii Łaniak.

Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy, była rodzinna firma rodziców Julki Ziobro i Julki Oksiędzkiej. Wazmet to zakład produkujący   części do samochodów różnych marek. Przewodnik- tata dziewczynek- wprowadził nas na halę produkcyjną, gdzie pracowali robotnicy. Opisywał nam w skrócie rolę poszczególnych maszyn oraz prezentował wytwarzane z  nich elementy. Firma prężnie się rozwija i współpracuje z zakładami z zagranicy. Dowiedzieliśmy się, że osoby chcące podjąć pracę spawacza, tokarza, ślusarza muszą być rzetelne i chętne do roboty, nie mogą się obijać i lekceważyć swoich obowiązków i zasad BHP.

Wycieczka realizująca projekt "Poznajemy trud pracy" pomogła wielu uczniom w wyborze swojego przyszłego zawodu. Panie Jurkiewicz i Oremus były dumne, że trzecioklasiści mogli odnaleźć swoją drogę spełniającą ich talenty i marzenia.

Wycieczka klas II

Dnia 22 września uczniowie klas II wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Elektrowni Szczytowo-Pompowej Porąbka-Żar. Zwiedzanie elektrowni obejmowało trasę podstawową:

Przejście od bramy wjazdowej do budynku głównego -> projekcja filmu -> prelekcja przy makiecie przestrzennej elektrowni -> zejście sztolnią komunikacyjną na poziom podstawowy komory elektrowni -> przejście obok silników rozruchowych do nastawni -> wyjście sztolnią ewakuacyjną
do sztolni komunikacyjnej -> powrót do budynku głównego.
Po zwiedzeniu elektrowni wybraliśmy się kolejką na Górę Żar.
 

Pola Nadziei 2016/2017

Jak co roku uczniowie naszego Gimnazjum włączają się w akcję Pola Nadziei. Za nami pierwsza zbiórka pieniędzy w sklepie TESCO, z której pieniądze zostały przeznaczone na Hospicjum Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

Informacje na temat hospicjum można znaleźć na stronie http://hospicjumbielsko.pl/

Sprzątanie Świata 2016

23 września uczniowie klas II włączyli się w akcję Sprzątanie Świata.

 

23. EDYCJA AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA PRZEBIEGŁA POD HASŁEM

„Podaj dalej... drugie życie odpadów"


Głównym przesłaniem akcji jest:

 • promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,
 • unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu,
 • uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!

Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Ubezpieczenie uczniów

Informacje na temat ubezpieczenia dostępne są poniżej: