cke zadania youtube google
mobidziennik

Jesteśmy na facebooku
Facebook-logo

 
czwartek, 22 października 2020
 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Ciekawe Lekcje

  Pokazy Doświadczeń

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Nowoczesna Sala Gimnastyczna

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Nauka i Zabawa

  Wycieczki Edukacyjne

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Grupa Teatralna

Wycieczka naukowa klas II do elektrowni Porąbka-Żar

Uczniowie klas drugich uczestniczyli w wycieczce naukowej do elektrowni szczytowo-pompowej Porąbka-Żar. Elektrownia ta jest drugą co do wielkości elektrownią szczytowo-pompową w Polsce i jedyną w kraju elektrownią podziemną. Elektrownia obejmuję kaskadę rzeki Soły.
Uczniowie podczas projekcji filmu w elektrowni zapoznali się z historią elektrowni oraz zasadą jej działania. Następnie wszyscy mieli okazję zobaczyć jak elektrownia wygląda „od środka”. Sztolnią komunikacyjną zeszliśmy w podziemia elektrowni, gdzie znajdują się generatory oraz nastawnia. Przewodnik zapoznał młodzież z zasadą działania elektrowni.
Następnie udaliśmy się na górę Żar, gdzie znajduje się górny zbiornik elektrowni. Dodatkową atrakcją był przejazd kolejką szynową. Wycieczkę można zaliczyć do udanych – prócz integracji i odpoczynku, młodzież zdobyła wiedzę na temat tak istotnej dla całej ludzkości energii elektrycznej.

porabkazar

Europejski Dzień Języków

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy (Council of Europe).

30.09.2015 w ramach EDJ otwieramy szkolne biuro podróży Gim15Travel.

Przedstawiciele klasy wylosowali już kraj wchodzący w skład Rady Europy. Waszym zadaniem teraz jest przygotowanie stanowiska, przy którym będziecie zachęcać potencjalnych turystów, aby udali się do kraju, który reprezentujecie.

Dla klasy, która przekona do wyjazdu do swojego kraju największą liczbę klientów (uczniów i nauczycieli) przewidziano nagrodę niespodziankę!

W czasie zapoznawania się z ofertami Gim15Travel postarajcie się zapamiętać jak najwięcej informacji. Nauczyciele języka angielskiego zorganizują dla Was quiz wiedzy o poznanych krajach, a najlepszych nagrodzą ocenami.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

I znów nadszedł 1 września. Pani Dyrektor, Grono Pedagogiczne i oczywiście uczniowie uroczyście powitali dziś nowy rok szkolny 2015/2016. Uczniowie klasy 2a i 2c przygotowali krótki montaż słowno muzyczny dotyczący zakończenia wakacji i początku roku szkolnego. Ponadto, w rocznicę wybuchu II wojny światowej, uczciliśmy pamięć ofiar tejże wojny. Pozostaje tylko życzyć uczniom powodzenia w nauce oraz wielu szkolnych sukcesów, a nauczycielom cierpliwości i zadowolenia ze swoich uczniów.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się

1 września 2015 o godz. 10:00.

Msza święta rozpocznie się o godz. 9:00 w Kościele św. Franciszka z Asyżu w Wapienicy.

Darmowe podręczniki dla I klasy gimnazjum w roku szkolnym 2015/2016

Uczniowie pierwszej klasy gimnazjum będą od nowego roku szkolnego korzystać z darmowych podręczników.

Od roku szkolnego 2015/2016 uczniowie pierwszych klas gimnazjum będą korzystać z książek udostępnionych przez szkołę (do 2017 r. będą to już wszystkie trzy klasy gimnazjum). To zmiany dyktowane rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 lipca 2014 r.
MEN przekaże placówkom pieniądze w formie dotacji celowej na zakup podręczników i ćwiczeń. Wysokość dotacji wyniesie do 250 zł (na ucznia) na podręczniki lub materiały edukacyjne oraz do 25 zł (na ucznia) na materiały ćwiczeniowe. Najpierw dotacja dotyczyć będzie klas pierwszych gimnazjum, w 2016 r. sfinansowane zostaną podręczniki do klasy drugiej, a rok później do klasy trzeciej.
Uczniowie po roku użytkowania książek będą zwracać je do szkoły, żeby kolejne roczniki uczniów mogły z nich korzystać.