cke zadania youtube google
mobidziennik

Jesteśmy na facebooku
Facebook-logo

 
niedziela, 23 września 2018
 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Ciekawe Lekcje

  Pokazy Doświadczeń

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Nowoczesna Sala Gimnastyczna

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Nauka i Zabawa

  Wycieczki Edukacyjne

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Grupa Teatralna

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych 2018/2019

Rekrutacja do szkół ponadgimanazjalnych na rok 2018/2019 rozpocznie się 18 maja 2018

Strona naboru:

https://slaskie.edu.com.pl

Zbiórka makulatury

UWAGA!

ZBIÓRKA MAKULATURY

ZBIÓRKA TRWA OD

07.05.2018

DO 11.05.2018

MIEJSCE ZBIÓRKI

Salka do ping-ponga w budynku B

Makulaturę należy starannie zapakować
i podpisać, można ją przywozić również po południu.

Mistrzostwa Miasta w piłce ręcznej dziewcząt

W miniony wtorek (20.03.2018) w hali sportowej naszej szkoły zakończyły się rozgrywki o Mistrzostwo Bielska-Białej w piłce ręcznej dziewcząt z rocznika 2002 - 2004 (tzw. Igrzyska Młodzieży). Bardzo jest nam miło poinformować, że dziewczyny zdobyły I miejsce, wygrywając wszystkie mecze w turnieju. Naszą szkołę pod opieką p. Bartłomieja Żuka reprezentowało 13 uczennic z oddziałów gimnazjalnych i klasy siódmej. Były to: Wiktoria Tereszczak, Klaudia Ziomek, Angelika Forma, Małgorzata Dzirba, Kinga Machner, Julia Skotnicka, Klaudia Marekwica, Kinga Zarzecka, Julia Basiura, Amaliia Lykhotvoryk, Wiktoria Przybyła, Natalia Talaga i Julia Dyrduł. Warto podkreślić, że reprezentacja naszej szkoły wygrała rozgrywki o Mistrzostwo Miasta w piłce ręcznej dziewcząt trzeci rok z rzędu! Należy tutaj wyróżnić Wiktorię Tereszczak, Klaudię Ziomek i Angelikę Formę, które od pierwszej klasy gimnazjum zagrały we wszystkich trzech turniejach, a także Małgorzatę Dzirbę i Julię Skotnicką które reprezentowały naszą szkołę również w zeszłym roku. Wszystkim uczennicom gratulujemy i życzymy powodzenia w rozgrywkach na etapie rejonowym.   

Mistrzostwa Miasta w piłce ręcznej chłopców

8 marca w hali sportowej Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących zakończyły się rozgrywki o Mistrzostwo Miasta w piłce ręcznej chłopców z rocznika 2002-2004 (tzw. Igrzyska Młodzieży).
Naszą szkołę pod opieką pana Bartłomieja Żuka reprezentowało 15 uczniów z klas gimnazjalnych. Drużyna w składzie: Krzysztof Siuda, Kamil Bochenek, Patryk Wanat, Tobiasz Madej, Marek Barcik, Nikodem Witosz, Damian Pawlik, Jakub Stokłosiński, Igor Jaske, Krystian Kiszczak, Krystian Didyk, Krystian Czekierda, Oliwier Skrudlik, Marcin Grzesiowski, Fabian Biegun zajęła trzecie miejsce.
Wszystkim chłopakom dziękujemy za zaangażowanie i walkę do samego końca oraz gratulujemy końcowego rezultatu.

Święto liczby Pi

W tym roku już po raz kolejny udało nam się świętować razem z magiczną liczbą pi!

14 marca odwiedziliśmy Instytut Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, aby wziąć udział w organizowanym tam „ŚWIĘCIE LICZBY pi”.

Najpierw uczestniczyliśmy w wykładzie inauguracyjnym pt. „Nie tylko pi”.

Następnie wzięliśmy udział w warsztatach z (de)szyfrowania, w czasie których zostaliśmy zapoznani z prostymi metodami szyfrowania bazującymi na podstawieniu. Odkryliśmy ich mocne i słabe strony gdy sami próbowaliśmy odszyfrować kilka wiadomości za pomocą ataku statystycznego i badania indeksu koincydencji (w przypadku szyfru polialfabetycznego). Dowiedzieliśmy się również o roli szyfrowania we współczesnym świecie.