cke zadania youtube google
mobidziennik

Jesteśmy na facebooku
Facebook-logo

 
czwartek, 16 sierpnia 2018
 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Ciekawe Lekcje

  Pokazy Doświadczeń

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Nowoczesna Sala Gimnastyczna

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Nauka i Zabawa

  Wycieczki Edukacyjne

 • Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej
  Gimnazjum Nr 15 w Bielsku - Białej

  Grupa Teatralna

SPORTOWCY Z WAPIENICY TRZECIĄ SIŁĄ W BIELSKU - BIAŁEJ!!!

W zeszłą środę (13.06.2018 r.) w siedzibie Miejskiego Zarządu Oświaty w Bielsku - Białej odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół w roku szkolnym 2017/2018. Bardzo miło jest nam poinformować, że Nasza Szkoła w Igrzyskach Młodzieży (rocznik 2002 - 2004) zajęła bardzo wysokie trzecie miejsce. Warto zauważyć, że jest to najwyższa lokata jaką osiągnęła Nasza Szkoła w ostatnich czternastu latach. Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy przyczynili się do tego sukcesu gratulujemy i z całego serca dziękujemy. Szczegółowe wyniki klasyfikacji dostępne są na stronie Miejskiego Zarządu Oświaty w Bielsku Białej w zakładce sport szkolny. 

REPREZENTANT NASZEJ SZKOŁY NAJLEPSZY W 26 BIEGU FIATA

W dniu 27.05.2018r. w Bielsku-Białej ulicami naszego miasta odbyła się kolejna 26 edycja Biegu Fiata. W ramach zawodów biegi odbywały się na dwóch dystansach: 10000m dla dorosłych i 3000m dla młodzieży. 

W biegu młodzieżowym startowało łącznie 226 zawodników (chłopcy i dziewczęta) w wieku od 12 do 18 roku życia.

Naszą szkołę reprezentował tylko jeden zawodnik Chojnacki Szymon z klasy 2GS, który w klasyfikacji OPEN zajął wysokie XIV miejsce, a w swojej kategorii wiekowej stanął na najwyższym stopniu podium zajmując I miejsce.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów :)

NASI LEKKOATLECI TRZECIĄ DRUŻYNĄ W WOJEWÓDZTWIE!!!

23 maja w Częstochowie odbył się finał województwa śląskiego w drużynowych zawodach lekkoatletycznych rozgrywany w ramach igrzysk młodzieży. Z wielką radością informujemy, że nasi uczniowie zakończyli zmagania na bardzo wysokim trzecim miejscu, co jest największym sportowym sukcesem Naszej Szkoły w ostatnich latach. Praktycznie każdy zawodnik poprawiał swój wynik z poprzednich zawodów, co zaowocowało końcowym rezultatem w postaci 1399 pkt. Warto przypomnieć, że na etapie powiatowym (8 maja) chłopcy uzbierali 1238 pkt, a na etapie półfinałowym (15 maja) 1273 pkt. Jak więc widzimy nasi reprezentanci dali z siebie absolutne maksimum, ponieważ w ciągu zaledwie dwóch tygodni poprawili rezultat aż o 161 pkt! Na szczególną uwagę zasługuje występ Krystiana Didyka, który z wynikiem 6,05 m zajął drugie miejsce w skoku w dal, a także występ sztafety 4x100 m (w składzie Kamil Bochenek, Piotr Owczorz, Krystian Kiszczak i Krystian Didyk), która z wynikiem 47,40 s zajęła trzecie miejsce. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniały wynik. Naszą Szkołę reprezentowali:Kamil Bochenek, Krzysztof Siuda, Marek Barcik, Tobiasz Madej, Piotr Owczorz, Krystian Kiszczak, Krystian Didyk, Szymon Chojnacki, Igor Jaske, Mateusz Głodzik, Kamil Kuśmierczyk, Miłosz Turała, Olivier Stefanów i Grzegorz Alankiewicz. Opiekunowie p. Dorota Rybińska i p. Jakub Chojnacki.

Szczegółowe wyniki poszczególnych uczniów znajdują się na tablicy korkowej przy sali gimnastycznej w budynku "B". 

 

 

Obchody Dnia Patrona

>>>>>>GALERIA ZDJĘĆ<<<<<<

W dniu 21 czerwca w Naszej Szkole zorganizowany został Dzień Patrona Szkoły. Z tej okazji już w marcu i kwietniu przeprowadzone zostały szkolne konkursy: Konkurs wiedzy „Jan III Sobieski i jego czasy” podzielony na dwie kategorie: uczniów II i III klas gimnazjalnych oraz uczniów klas VI i VII szkoły podstawowej. Uczniowie klas III, IV i V szkoły podstawowej brali udział w konkursie plastycznym. W ramach konkursu plastycznego należało wykonać prace na jeden z trzech tematów: Bitwa pod Chocimiem; Odsiecz wiedeńska oraz Pałac w Wilanowie.

Czytaj więcej...

FINAŁ WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO DLA NASZYCH LEKKOATLETÓW

Dnia 15 maja 2018 roku na stadionie lekkoatletycznym w Wapienicy odbył się półfinał województwa śląskiego w drużynowych zawodach lekkoatletycznych rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży. Naszą szkołę pod opieką pana Jakuba Chojnackiego i pana Bartłomieja Żuka reprezentowało czternastu uczniów z oddziałów gimnazjalnych. Jest nam bardzo miło poinformować, że nasi uczniowie wywalczyli awans na zawody finałowe województwa śląskiego! Chłopcy zdobyli łącznie 1273 punkty (o 35 punktów więcej niż na etapie miejskim), co pozwoliło im zająć pierwsze miejsce w zawodach. Naszą szkołę reprezentowali: Kamil Bochenek, Krzysztof Siuda, Marek Barcik, Tobiasz Madej, Piotr Owczorz, Krystian Kiszczak, Krystian Didyk, Szymon Chojnacki, Igor Jaske, Fabian Biegun, Kamil Kuśmierczyk, Miłosz Turała, Olivier Stefanów i Grzegorz Alankiewicz. Warto podkreślić, że ostatni raz nasza szkoła reprezentowała Bielsko-Białą na finale województwa śląskiego dwa lata temu. Chłopcy zajęli wówczas siódme miejsce, a dziewczęta dziewiąte.

Naszym lekkoatletom serdecznie gratulujemy i życzymy pobicia wyników swoich poprzedników.